Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 7 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jarosław, Robert, Wiesław

Bajkowe poranki u przedszkolaków

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Duży, mały – pomagamy” Odbył się już nabór wolontariuszy z gimnazjum i ich małych podopiecznych z klas najmłodszych. Trwają także „Bajkowe poranki”

Na pierwszym spotkaniu gościem przedszkolaków była  pani Joanna Gorczyca, która czytała dzieciom wiersz  Juliana Tuwima  „Słoń Trąbalski”. W miniony poniedziałek 15 września „Murzynka Bambo” tegoż autora przeczytał maluchom  wójt Gminy Strachówka, Piotr Orzechowski. Niektórzy Murzynka z Afryki (lalkę o brązowej skórze z kręconymi włosami) widzieli po raz pierwszy w życiu. Murzynek, tak jak uczniowie Zespołu Szkół w Strachówce pilnie uczy się ze swojej czytanki. Bywa też psotny – te psoty dzieci namalowały, a panie Ania i Mirka umieściły w przedszkolnej galerii.

Zapraszamy babcie i dziadków, a także innych chętnych dorosłych do odwiedzenia klasy „0”  i włączenia się do projektu realizowanego przez Szkolne Koło Caritas  i Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska w programie „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem w powiecie wołomińskim jest Lokalna Grupa Działania „Równiny wołomińskiej”Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: