Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Projekt "Ja Obywatel"

"Polacy- naród wielki, społeczeństwo żadne"

W kolejnej debacie w II Turnieju Debat Oksfordzkich zmierzyły się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej z klasy VIII i III gimnazjum. Tezy „Polacy naród wielki społeczeństwo żadne” bronili ósmoklasiści w składzie Alan Markiewicz, Aleksandra Szewczyk, Julia Ołdak, Karolina Wronka. Po stronie opozycji byli Oliwia Grodkowska, Weronika Wielgo, Monika Kukiełka, Martyna Czechowska.  Debatę prowadziła pani Mariola Orzechowska – marszałek debaty, czasu wystąpień mówców  pilnował ks. Mieczysław Jerzak. Zgromadzona publiczność zdecydowała, ze dzisiejsze zmagania wygrała strona propozycji.

O niepodległosci inaczej - spotkanie z Janem Wróblem

W świetlicy Szkoły Podstawowej w Strachówce 5 grudnia br. o niepodległości opowiadał uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom pan Jan Wróbel znany polski dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel, historyk. To było świetne, inspirujące spotkanie i spojrzenie na polską niepodległość z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że w słuchaczach zostało pytanie ich niepodległość.

Trzecia debata II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

Tym razem debatujące drużyny spotkały się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławowie.

Więcej…

Druga debata w Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich

27 listopada 2018 r. w Zespole Szkół im.  Wacława Sieroszewskiego w Kozłach odbyła się kolejna debata w ramach II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Więcej…

Warsztaty debatanckie

Warsztatami debatanckimi 15 listopada  rozpoczęliśmy Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich. Pięciogodzinne warsztaty z uczestnikami turnieju poprowadziła Agata Gajda ze Szkoły Liderów programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu uczniów, cztery drużyny: z Kozłów, Stanisławowa i dwie ze Strachówki z klas VIII i III gimnazjum z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych. Młodzież poznawała sposób prowadzenia debaty oksfordzkiej, rolę i zadania mówców. W zespołach opracowywała argumenty i wystąpienia do pierwszej, ćwiczeniowej debaty „Młodzież polska nie angażuje się w życie publiczne”. Choć dla wszystkich uczestników było to pierwsze spotkanie z debatą oksfordzką, to poradzili sobie świetnie. Na zakończenie odbyło się losowanie par i stron,  po których wystąpią drużyny w pierwszym turniejowym starciu.

Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich odbywa się w ramach projektu "Ja. Obywatel" finansowany z Funduszu Obywatelskiego Fundacji dla Polski.

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: