Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Aktualności

W pracowni św. Mikołaja

Nasze stowarzyszenie we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas w Szkole Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce organizuje warsztaty "W pracowni świętego Mikołaja". Przygotujemy pierniki i ozdoby świąteczne, które zostaną sprzedane na kiermaszu bożonarodzeniowym. Pieniądze zostaną przeznaczone jak co roku na paczki świąteczne dla seniorów z gminy Strachówka.

Warsztaty scrapbookingu

Chcesz zrobić z nami kartkę dla bliskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia? zapraszamy na warsztaty scrapbookingu z panią Olgą Pakułą.

Konkurs "Kartka z pamiętnika - Moje najpiękniejsze Boże Narodzenie"

Nasze Stowarzyszenie realizuje projekt "Na norwidowskim szlaku" w ramach programu "Działaj Lokalnie" X. Jednym z działań, po warsztatach z kaligrafii jest konkurs "Kartka z pamiętnika - Moje najpiękniejsze Boże Narodzenie", do którego zapraszamy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej.  Komisja oceniać będzie treść i formę kartki z pamiętnika, pismo i zdobienie kartki. Jak ją zrobić ciekawie możecie dowiedzieć się na warsztatach ze scrapbookingu, które odbędą się 4 grudnia w szkole. Zapraszamy.

Koncert dla Rzeczpospolitej

W tym roku będziemy obchodzić Święto Odzyskania Niepodległości w nieco innej formule. Zapraszamy wszystkich, którzy mają czas i ochotę na koncert absolutnie niezwykłego artysty Piotra Kajetana Matczuka. Mieliśmy przyjemność słuchać jego występu podczas "Vademecum" , a z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce w dniu ich święta. Naprawdę warto posłuchać.

Przewodnik turystyczny

Filmowa relacja z "Vademecum - w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida"

Dziękujemy Sebastianowi Radzio, nauczycielowi Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej, szefowi szkolnej telewizji  RZN. TV za przygotowanie materiału filmowego z XIII "Vademecum - w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida"

Przejazd do Sulejowa

Koncert Piotra Kajetana Matczuka "Rozmowy z piramidami"

Inscenizacja zaślubin

Tańce narodowe w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół w Strachówce

Vademecum - w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida" 2017

XIII „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida” przeszło do historii. To był niezwykły dzień pełen pięknych chwil, wrażeń i wzruszeń. Rozpoczął się wcześnie rano od  rozstawiania namiotów, sceny, saloniku, stoisk, od zainstalowania  studia radiowego ogólnopolskiej rozgłośni „Radia Dla Ciebie”. Zanim rozpoczęło się „Vademecu” przez  dwie godziny z biblioteki Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej redaktor Piotr Łoś prowadził audycję „Łosiowisko” o Rzeczpospolitej Norwidowskiej, dziedzictwie kulturowym naszej ziemi, historii i ludziach Strachówki. Gośćmi programu byli Grażyna i Józef Kapaon (Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska), Emilia Badurek nauczycielka języka polskiego, gimnazjaliści  Iza Banasik, Karolina Orzechowska, Patryk Kaczorowski, wójt gminy Strachówka Piotr  Orzechowski, kierownik biblioteki gminnej Anna Gołoś.

 

Więcej…

W "Radio dla Ciebie" o Rzeczpospolitej Norwidowskiej

http://www.rdc.pl/podcast/losiowisko-vademecum-cypriana-kamila-norwida/

W "Łosiowisku" audycji redaktora Piotra Łosia opowiadaliśmy o naszym kulturowym dziedzictwie, Rzeczpospolitej Norwidowskiej, rodzinie Sobieskich i Norwidów, o Strachówce.

Zaproszenia

Na "Vademecum - w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida" zapraszaliśmy w Radiu Fama

https://radiofama.com.pl/publicystyka/vademecum-norwid

w dwutygodniku Fakty.wwl

http://www.fakty-wwl.pl/artykuly/574

Spotkanie z książką regionalną. Wołomin 2017

Dyrektor Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości pani Jolanta Boguszewska- Kolatorska zaprosiła nasze Stowarzyszenie  na „Spotkanie z książką regionalną. Wołomin 2017”. Spotkanie odbyło się w Fabryczce  przy ulicy Orwida w Wołominie. Książki o naszym regionie, historyczne, beletrystyczne, poezję i sztukę  wystawiło piętnaście lokalnych autorów, stowarzyszenia, instytucje  kultury. My zaprezentowaliśmy cztery publikacje, które do tej pory udało nam się wydać w ramach różnych projektów.

 

Więcej…

Więcej artykułów…


Realizowane projekty

Zrealizowane projekty

Warto przeczytać:

Statystyki

Odsłon : 254849