Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Projekty

Święto Odzyskania Niepodległości. 101 Urodziny Polski

Od dziesięciu lat Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska organizuje w gminie Strachówka obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Strachówce. Przybyły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strachówki i Równego oraz  Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

Więcej…

Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada 2019 r. zapraszamy po raz jedenasty na gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Szczególnie na koncert Zespołu "Piramidy". Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i muzyczną ucztę. Artyści zaśpiewaja nie tylko utwory Adama Mickiewicza, ale także Cypriana Norwida i piosenki patriotyczne. Poniżej słów kilka o zespole

 

Więcej…

XV Vademecum - w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida" Święto rodziny.

 

Po raz piętnasty 2 czerwca 2019 r. ze Strachówki wyruszył korowód weselny rodziców Cypriana Norwida, czyli nasze Vademecum. Po Mszy Świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawionej przez ks. Jana i księdza proboszcza Mieczysława Jerzaka w intencji rodzin.

Więcej…

Vademecum 2019 - Święto Rodziny

ZAPRASZAMY

Po raz piętnasty organizujemy "Vademecum - w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida". Jubileuszowe wydanie będzie miało nieco inny charakter. Połączyliśmy to wydarzenie ze świętami, które przypadają w kalendarzu na koniec maja i czerwca. Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca. Wszak  Vademecum to Święto Rodziny. Tej, która miała swój początek 25 kwietnia 1818 roku Ludwiki i Jana Norwidów i każdej przez wieki do dziś. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy.

Koncert dla Rzeczpospolitej

 

Nasze Stowarzyszenie również w tym roku pamiętało o Święcie Odzyskania Niepodległości. Nasza propozycja skierowana była do wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim do młodzieży i dzieci Szkoły Podstawowej w Strachówce. Zaprosiliśmy ich na koncert Piotra Kajetana Matczuka lidera Zespołu "Rozmowa z piramidami". Usłyszeliśmy utwory polskich wieszczów narodowych  epoki romantyzmu Norwida, Słowackiego, Mickiewicza, ale także wielkiego barda polskiej wolności Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Dziękujemy panu Piotrowi za obecność w Strachówce i (mimo napiętego kalendarza) i piękny koncert.

Więcej…

Vademecum 2017

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego "Norwid-chrześcijanin"

 

Zakończył się konkurs plastyczny „Norwid-chrześcijanin”  organizowany przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska w ramach projektu „Vademecum, czyli chodź za mną”. Wpłynęło 78 prac z kilkunastu szkół z terenu Powiatu Wołomińskiego.

Więcej…

Więcej artykułów…


Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: