Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 28 Styczeń 2023    |    Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Spotkanie z ministrem Olgierdem Dziekońskim

 

 

Nasze Stowarzyszenie we współpracy z Zespołem Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej było organizatorem 18 maja 2015 roku spotkania z okazji XXV - lecia Samorządności w Polsce. Gościem specjalnym był minister Olgierd Dziekoński z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

W dyskusji panelowej, którą poprowadził prof Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udział wzięli starosta powiatu legionowskiego Jan Grabiec, starosta powiatu wołomińskiego Kazimierz Rakowski, wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski, wójt Strachówki I kadencji samorządu w latach 1990-1994 Józef Kapaon. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, ksiądz Antoni Czajkowski były proboszcz parafii Strachówka, byli i obecni radni powiatu wołomińskiego Krzysztof Kalinowski i Magdalena Suchenek, przewodnicząca rady gminy Strachówka Anna Ołdak, radni, sołtysi, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie, mieszkańcy. Mieliśmy okazję  wysłuchać niezwykłych świadectw, ciekawych  refleksji pana ministra Dziekońskiego, byłych i obecnych samorządowców na temat XXV- lecia Samorządności w Polsce, gminy Strachówka. Obejrzeliśmy film przygotowany przez Sebastiana Radzio nauczyciela Zespołu Szkół w Strachówce, radnego Rady Gminy, pani Marioli Orzechowskiej opiekunki samorządu uczniowskiego gimnazjum, Przemka Wielgo i Michała Gawora uczniów klasy III gimnazjum o samorządności w naszej gminie.

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za obecność, Panelistom za niezwykle ciekawe wystąpienia, nauczycielom, pracownikom szkoły za pomoc organizacyjną. Panu Sebastianowi Radzio, pani Marioli Orzechowskiej Michałowi Gaworowi i Przemkowi Wielgo uczniom klasy III gimnazjum za przygotowanie filmu o XXV latach Samorządu w gminie Strachówka. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Ministrowi za niezwykłą lekcję historii i samorządności.
Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: