Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 7 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jarosław, Robert, Wiesław

Starszy brat, starsza siostra

Dziś odbyło się pierwsze, wspólne spotkanie gimnazjalistów z ich małymi podopiecznymi z klas I-III i ich tutorów.  To jedno z działań w projekcie „Duży, mały – pomagamy” , które nosi nazwę „Starszy brat, starsza siostra”.

Polega  na tym, że starsi uczniowie przez kilka miesięcy opiekować się będą młodszymi dziećmi.   Zgłaszając się do programu wolontariusze zobowiązali się, że raz w tygodniu będą spotykać się ze swoim podopiecznym, będą spędzać z nim czas, bawić się,  pomagać w nauce.  Pary tak zostały dobrane, aby mogły spotykać się nie tylko w szkole, ale także w domu. Każda para ma swojego dorosłego opiekuna-tutora, który będzie pomagał w organizowaniu spotkań, wspierał i dyskretnie towarzyszył młodzieży. Tutorami są nauczyciele-wolontariusze. Zakładaliśmy, że jeden tutor opiekować się będzie dwiema parami. Okazało się jednak, że chętnych do programu jest tylu, że niektórzy będą mieli pod opieką tylko jedną parą. Dziś maluchy poznały swoich starszych braci i siostry, a tutorzy swoich podopiecznych.  Wszyscy odebrali „Indeksy sukcesu”, do którego  wpisywać będą drobne i wielkie osiągnięcia.

Nad wszystkimi czuwa koordynator pani Basia Janus szefowa Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej.

Zarówno dzieci jak i gimnazjaliści musieli uzyskać zgodę rodziców na udział w  programie.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: