Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Inauguracja IV edycji programu Lokalne Partnerstwa PAFW

16 września 2014 roku  przedstawiciele naszej grupy inicjatywnej, która z lokalnymi (i nie tylko)  partnerami  realizować będzie projekt „Moja i Twoja historia” uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym  czwartą edycję programu Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Odbyło było się ono w siedzibie Fundacji. W delegacji byli:  Sebestian Radzio reprezentujący Zespół Szkół im. Rzeczp. ospolitej Norwidowskiej, Jacek Szymański Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”  i Grażyna Kapaon Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska.  Spotkanie rozpoczęło się od gratulacji i wręczenia dyplomów ośmiu nagrodzonym projektom. Wielokrotnie podkreślano, że udział w programie jest nagrodą dla społeczności wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w realizację programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.  W naszym przypadku były to „English Teaching”, „Działaj Lokalnie”, „Liderzy PAFW”,  „Szkoła Ucząca Się”.  Delegacje zaprezentowały swój pomysł na budowanie dobra wspólnego w  swoich społecznościach. Pomysły dotyczą przestrzeni społecznej, rozwoju turystyki, stworzenia regionalnego produktu i ocalenia kulturowego regionu. Mieliśmy również okazję posłuchać Piotra Jaśkiewicza prezesa Fundacji Nauka dla Środowiska, który opowiedział o realizowanym przez nich, wzorcowym projekcie „Jacy ludzie taka przestrzeń”.

Bardzo sobie tego życzymy, abyśmy po zakończeniu naszych działań mogli powiedzieć   udało się. Odkryliśmy , co jest naszym, mieszkańców gminy Strachówka  wspólnym dobrem. Chcemy razem, w partnerstwie je budowac i wzmacniać.

Zapraszamy wszystkich do partnerstwa, do udziału w projekcie „Moja i twoja historia”Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: