Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Warsztaty filmowe. Zapraszamy!!!

Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną, studentów i każdego, kto miałby ochotę uczestniczyć w warsztatach filmowych i telewizyjnych

OGÓLNY PROGRAM WARSZTATÓW
Zajęcia rozpoczynamy od tzw. rozgrzewki, poznajemy się z uczestnikami, integrujemy się. Nie ograniczamy się do wykładów, warsztaty w 90% to zajęcia praktyczne.

ZAPLECZE SPRZĘTOWE:
12 stanowisk komputerowych z oryginalnym oprogramowaniem do animacji i montażu wideo. Sprzęt zdjęciowy- kamery profesjonalne, kamery amatorskie, kamery internetowe, aparaty cyfrowe. Sprzęt dźwiękowy - mikrofony bezprzewodowe. Oświetlenie - oświetlenie filmowe i reporterskie. Wirtualne studio - greenbox. Elementy charakteryzacji.
Gadżety filmowe - megafony reżyserskie , klapsy filmowe.
Ogólny program warsztatów w załączniku na ostatniej stronie oferty.

Dla młodszych uczestników warsztatów.

- ABC poprawnego filmowania (wykorzystujemy kamery i telefony komórkowe) -Zabawa z kamerą (uczestnicy w grupach realizują krótkie materiały filmowe) -Animacja poklatkowa (realizacja animacji z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego) -Realizacja filmu fabularnego (scenariusz, podział na role, przygotowanie planu zdjęciowego) -Realizacja dziennika telewizyjnego (praca w wirtualnym studio, nagrywanie wywiadów) -Podstawy montażu filmowego (nauka i praca na darmowym oprogramowaniu do edycji filmów) -Realizacja SPOTU REKLAMOWEGO DLA GMINY (przygotowanie, pomysł, realizacja, montaż) -Rozdanie imiennych dyplomów i zakończenie warsztatów.

Dla starszych uczestników warsztatów.

-Sztuka operatorska (poprawne kadrowanie, ruchy kamery, obsługa kamery) -Jak nagrać poprawnie wywiad (ćwiczenia dziennikarskie i operatorskie) -Oświetlenie na planie (ustawiamy światło na planie zdjęciowym) -Realizacja newsa telewizyjnego (temat:warsztaty filmowe)
-Podstawy montażu reportażu telewizyjnego (praca z TIME CODEM, obsługa programu) -Animacja poklatkowa (realizacja animacji z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego) -Realizacja etiudy fabularnej (scenariusz, podział na role, przygotowanie planu zdjęciowego) -Efekty specjalne, kluczowanie - GREEN BOX(praca w wirtualnym studio) -Montaż filmowy (obsługa oprogramowania do edycji filmów) -Telewizja internetowa (jak zrobić ciekawy film na Youtube)
-Realizacja SPOTU REKLAMOWEGO DLA GMINY (przygotowanie, pomysł, realizacja, montaż) -Rozdanie imiennych dyplomów i zakończenie warsztatów.

Projekt "Moja i Twoja historia"  w ramach „Lokalne Partnerstwa PAFW –Program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w PolsceZrealizowane projekty

Warto przeczytać: