Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 6 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa

Trzeci dzień pobytu Belgów. ŚDM w Strachówce

Środa, trzeci dzień pobytu młodych pielgrzymów z Belgii w Strachówce, w parafii, w szkole. Jak wygląda ich i nasz dzień? Wcześnie rano przychodzą pani Celinka, Jadzia, Ania i Ela, aby przygotować śniadanie, rozpoczyna się długi dzień w kuchni. Nieco później dołączają wolontariuszki, którymi opiekuje się pani Jadzia. Nakrywają stoły, dbają, aby niczego nikomu nie brakowało.

Potem razem uczestniczymy w modlitwie, katechezie. Wczoraj ksiądz Guido opowiadał o Januszu Korczaku. Obiad, a po obiedzie wolontariuszki towarzyszyły naszym gościom do „Kina za rogiem”, Domu Dziecka w Równym, na spacerze nad Osownicę. Przyjął ich w swoim letniskowym domku pan Kazimierz Orzechowski i jego syn Radek. Dla gości przygotowali ognisko z kiełbaskami i pysznym ciastem pani Eli Orzechowskiej. Grupa w kinie dyskutowała o filmie Pawła Pawlikowskiego „Ida”. W tym czasie na Orliku trwał mecz piłki nożnej Polska – Belgia. Piłkę kopali  ksiądz Guido, wójt Strachówki, sekretarz gminy,  chłopcy i jedna wolontariuszka Iza. Inni dzielnie kibicowali obu drużynom. Wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, na którą zaproszeni byli księża z okolicznych parafii, włodarze gmin, mieszkańcy. Eucharystii przewodniczył ksiądz dziekan Bogdan Lewiński, a piękne kazanie powiedział ksiądz Guido. Po Mszy Św. Odbył się przepiękny koncert ukraińskiego zespołu „Słoneczna Struna” i Zespołu "Brawo", dwóch młodych akordeonistów z Ukrainy Wasyla i Kita.  Nasi goście byli zachwyceni, a zespół otrzymał ogromne, gromkie brawa. Koncert nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego Powiatu Wołomińskiego za co bardzo dziękujemy. Razem z młodymi z duszpasterstwa z Brukseli i Gandawy, artystami, księdzem Romanem z Ukrainy, udaliśmy się na wspólną kolację. Pomoc wolontariuszek była nieoceniona.

 

Dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu w parafialnym kościele w Strachówce.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają nam w tych dniach Światowych Dniach Młodzieży w Strachówce. Wczoraj państwu Elżbiecie i Kazimierzowi Orzechowskim, pani Dorocie Kaczorowskiej, pani sołtys Edycie Przybysz, paniom z KGW z Jadwisina i Strachówki, panu Andrzejowi Suchenkowi i panu Romanowi Kuzelyakowi za pomoc w organizacji koncertu. Bóg zapłać.

 

ZapiszZrealizowane projekty

Warto przeczytać: