Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Zakończenie projektu "Otulić...miłością"

 

Dziś oficjalnie zakończyliśmy projekt  „Otulić … miłością” realizowany przez Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce i Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Uroczystość  podsumowania naszych działań rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji seniorów-wolontariuszy i członków  SKC, które za swoją patronkę obrało dziś oficjalnie bł. Matkę Teresę z Kalkuty. Na mszy świętej, w dniu osób konsekrowanych,  wysłuchaliśmy opowieści księdza proboszcza o życiu  bł. Matki Teresy. W procesji z darami wolontariusze zanieśli do ołtarza jej zdjęcie i swoje członkowskie legitymacje. Po eucharystii obecni mogli obejrzeć mini wystawę zdjęć prezentujących prace SKC.

Drugą częścią wydarzenia była wspólna agapa w szkole.  Dorośli wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania. Obejrzeliśmy film (a właściwie jego fragmenty) o naszych projektowych działaniach. Przy rozgrzewającej herbacie z cytryną, pysznych pierogach pani Heleny i słodkościach przygotowanych przez panią Basię i panią Anię  rozmawialiśmy o tym, czym jest wolontariat, czym praca dla innych, ile radości jest w bezinteresownym dawaniu. Planowaliśmy dalsze wspólne działania.

Dziękujemy pani Ani Fortunie koordynatorce projektu za ogromne zaangażowanie, pani Basi Janus, opiekunce SKC, za wielką pracę, paniom Mirce Ufnal, Joli Staniszewskiej za prowadzenie warsztatów, a wszystkim małym i dużym wolontariuszom za ogromne serce.

Projekt „Otulić …miłością” realizowany był ze środków i w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII”  Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności , którego operatorem krajowym  jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce a operatorem lokalnym LGD „Równiny Wołomińskiej” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kastor-Inicjatywa dla Rozwoju.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: