Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 28 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Otwarcie wystawy Rzeczpospolita Norwidowska

W świetlicy Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce 7 czerwca odbyło się otwarcie wystawy Rzeczpospolita Norwidowska. Została ona przygotowana przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu o tej samej nazwie, w ramach obchodów Roku C Norwida na Mazowszu w 130 rocznicę śmierci Poety.

W świetlicy ZS zebrało się zacne grono. Na wstępie wysłuchaliśmy wprowadzenia pana Józefa Kapaona, następnie śpiewu i recytacji  wierszy Norwida w wykonaniu uczennic gimnazjum w Strachówce, laureatek XIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Cyprian Norwid poeta naszej ziemi" w Dąbrówce. Goście z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę opowiadającą o myśli, idei, miejscach i ludziach, którzy tworzą Rzeczpospolitą Norwidowską. Wystawa będzie miała charakter otwarty. Dopisywać będziemy kolejne karty. Każdy może dopisać swoją.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć wystawę do Zespołu Szkół w Strachówce. Będzie ją można oglądać do 20 czerwca. Od 21 czerwca wystawa zostanie pokazana w Galerii Korozja i Kolor w Wołominie. Towarzyszyć jej będzie koncert muzyki klasycznej organizowany przez Stowarzyszenie AXA z Rysi.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszego wydarzenia, szczególnie  pani Ani i Jadzi.

Wystawa  została sfinansowana ze środków Powiatu Wołomińskiego.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: