Udostępnij na Facebook
Dzisiaj jest: 28 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Wystawa w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie

W piątek 21 czerwca 2013 r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie odbył się wernisaż naszej wystawy Rzeczpospolita Norwidowska. To kolejne wydarzenie w projekcie o tej samej nazwie, który nasze stowarzyszenie realizuje w ramach obchodów 130 rocznicy śmierci Cypriana Norwida i Roku Poety na Mazowszu i powiecie wołomińskim.

 

Czternaście tablic o historii, miejscach, ideii i ludziach norwidowskiej ziemi stanęło, dzięki gościnności Joli Boguszewskiej kierownika Galerii, w pięknych wnętrzach „Przy fabryczce”. Wystawie towarzyszył koncert muzyki poważnej przygotowany przez prezeskę Stowarzyszenia AXA z Rysia Dorotę Walaśkiewicz. To było przepiękne, dopełniające się połączenie. Przemówiły; obrazy, słowa i dźwięki. Wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu znakomitego tenora Macieja Ufniaka przy fortepianowym akompaniamencie Doroty Karp. Muzyka przeplatała się z poezją i prozą Cypriana Norwida czytaną przez Sebastiana Rysia. Rozbrzmiewał Chopin, Karłowicz, Moniuszko, Paderewski. Był również czas na ciekawe rozmowy przy kawie i lampce szampana. Dziękujemy wszystkim przybyłym (mimo szalejącej burzy i ulewnego deszczu). Dziękujemy gospodarzom miejsca, szczególnie Joli Boguszewskiej i państwu Sylwkowi i Dorocie Walaśkiewicz za współpracę.

Wszystkich miłośników poezji Norwida i odwiedzających naszą stronę zapraszamy we wrześniu na konferencję „Rzeczpospolita w twórczości Norwida”. O szczegółach tego wydarzenia po wakacjch.Zrealizowane projekty

Warto przeczytać: